Poddając się zabiegowi odsysania tłuszczu, wiele pacjentek zastanawia się, jakie będą realne efekty tego zabiegu i czy warto inwestować w niego tak dużo pieniędzy. W poniższym wpisie postaramy się przybliżyć nieco te zagadnienia i odnieść do tego, co tak naprawdę może nam dać liposukcja szyi.

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że każdy organizm jest inny i każdy inaczej też reaguje na zabieg. Są osoby, u których pozytywne efekty widać już po pierwszej liposukcji i właściwie nie ma potrzeby, żeby ją powtarzać. Są jednak też takie, które nawet po najbardziej profesjonalnej ingerencji chirurgicznej, mogą nie być zadowolone z uzyskanego efektu. Przed zabiegiem należy więc dopytać lekarza, co możemy osiągnąć i czy efekt odchudzania w naszym przypadku będzie znaczny, czy tylko minimalny.

 

Kondycja ciała a efekty

Wiele zależy od tego, jak zachowuje się nasza skóra i w jakim jest ona stanie. Osoby, które mogą pochwalić się silną, odporną i szybko regenerującą się warstwą dermalną, będą z zabiegu zadowolone bardziej, niż te, które mają skórę cienką i wiotką. Liposukcja szyi ma za zadanie usunięcie zbędnego tłuszczu, jednakże nie zawsze jest ona w stanie zadziałać na skórę tak mobilizująco, żeby ta zaczęła się szybciej regenerować. Jeżeli wykorzystujemy laserową lub ultradźwiękową liposukcję, ich wpływ na skórę jest znaczący. Możemy spodziewać się lepszego natlenowania tkanek, polepszonego krążenia, większej jędrności. Jeśli natomiast nasza skóra nie jest w najlepszej kondycji, a mimo to odsysanie tłuszczu z szyi zostało wykonane, efekty mogą być różne.

 

Zasadniczo w najlepszym przypadku można spodziewać się:

  • Wyszczuplenia szyi, a co za tym idzie poprawy wyglądu twarzy.
  • Polepszonego samopoczucia i wyższej samooceny.
  • Poprawy jędrności i wygładzenia skóry.

W przypadku, kiedy liposukcja szyi jest dodatkowo połączona z jej liftingiem, efekt odmłodzenia może być bardzo znaczący.

Wtedy to naciągnięta przez chirurga skóra prezentuje się niezwykle dobrze, jest gładka, sprężysta i tym samym sprawia wrażenie dużo młodszej. To zaś z kolei ma niewątpliwy wpływ na naszą ogólną prezencje, bowiem wiek danej osoby nie powinno oceniać się po twarzy, a właśnie po stanie szyi, bowiem ona starzeje się najszybciej.

Gładka i szczupła szyja dodaje uroku i sprawia, że wyglądamy bardziej ponętnie. Jeżeli w okolicy szyi zgromadzony jest tłuszcz, który dodatkowo przechodzi aż w podwójny podbródek, wygląd znacznie się pogarsza. Liposukcja szyi pozwala na dodanie sobie gracji i wdzięku, długa, szczupła szyja zawsze przecież była znakiem arystokracji.